OPOZÍCIA: ÚSSR bude rozhodovať, či si ľudia budú môcť vyberať, kto im bude kúriť
Bratislava 10. októbra (TASR) – Ústavný súd (ÚS) SR bude v stredu (12. 10.) rozhodovať, či si ľudia budú môcť sami vyberať, kto im bude doma kúriť. Oznámili to dnes opoziční poslanci za SaS a OĽaNO-NOVA. Ľudia si dnes podľa nich nemôžu vybrať, či ich domy má vykurovať centrálny zdroj tepla alebo ich vlastná kotolňa. V tom im podľa poslancov bráni zákon o tepelnej energetike prijatý v roku 2014, ktorý podľa opozície zmenili poslanci Smeru-SD v prospech veľkých dodávateľov za sumu 10.000 eur. Prípad sa podľa opozície vyšetruje. (Zobraziť celý článok)
