Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

BREZNO: Hlavné ťahy osvetľujú nové pouličné svietidlá, mestu šetria peniaze

Rekonštrukcia pouličného osvetlenia bola pre Brezňanov už aj nevyhnutnosťou, keďže väčšinu svietidiel pôvodného verejného osvetlenia tam inštalovali ešte v 80. rokoch minulého storočia. Svietidlá v horehronskej metropole nespĺňali príslušné normy, niektoré z nich boli na hranici životnosti, iné úplne nefunkčné. Nové moderné LED svietidlá sa vyznačujú vysokou svietivosťou, dlhou životnosťou a nízkymi alebo nulovými svetelnými emisiami, takže sú šetrné i k životnému prostrediu.

„Úspešnou realizáciou projektu plánujeme dosiahnuť predpokladanú ročnú úsporu nákladov na úrovni okolo 15.000 eur. Tieto prostriedky budú v záujme zvýšenia bezpečnosti na cestách ďalej investované do zlepšenia a rozšírenia verejného osvetlenia v našom meste,“ konštatoval primátor Brezna Tomáš Abel. Úspora sa týka tak nákladov na spotrebu elektrickej energie, a to až do výšky 40 percent ročne, ako aj nákladov na údržbu.

Podľa informácií magistrátu bolo celkovo v rámci projektu preinvestovaných viac ako 750.000 eur, z toho najväčšiu položku predstavoval nenávratný finančný príspevok z fondov Európskej únie vo výške približne 650.000 eur.

Hoci mesto pokrylo novým osvetlením 54 breznianskych ulíc, ktoré zahŕňajú všetky hlavné ťahy, centrálne križovatky a vjazdy do mesta, podmienkam výzvy nevyhovovali všetky potrebné mestské úseky. Tie budú riešiť samostatne v ďalšej etape.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.