Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIE: V Poprade od začiatku roka kúria vlastnou energetickou spoločnosťou

„Priviedli sme na svet projekt, ktorý je zdravý a životaschopný. Technológia nepocítila zmenu majiteľa, neudiali sa žiadne veci, ktoré by zamedzili kvalite a vplyvu subdodávok do domácnosti od 1. januára,“ povedal konateľ PES Pavol Kubičko. S prípravami na prevzatie tepelného hospodárstva do réžie mesta sa začali ešte začiatkom roka 2016, keď založenie spoločnosti schválili poslanci mestského zastupiteľstva. „Ďalšie kroky, ktoré boli nutné nato, aby sme vôbec naštartovali proces od 1. januára v praktickej časti, tak tomu predchádzalo množstvo prípravných prác vytváraním zmlúv,“ uviedol Kubičko. Všetci zamestnanci predchádzajúceho dodávateľa tepla dostali ponuku prejsť pracovať do PES. Od bývalého zamestnávateľa do novej firmy prešlo 39 zamestnancov, ponuku nevyužili podľa Kubička len štyria.

Súčasťou prípravy na prevzatie tepelného hospodárstva bolo aj určenie ceny za teplo. V novembri 2016 už mal Úrad pre reguláciu sieťových odvetví rozhodnutie, ktoré potvrdilo výšku fixnej zložky za teplo na úrovni minulého roku, čo je 125,603 eura za kilowatt. Variabilná zložka na tento rok je 39,50 eura bez dane za megawatt. V roku 2016 bola variabilná zložka vo výške 53,9 eura bez dane za megawatt.

PES v podtatranskej metropole prevádzkuje 41 kotolní, 159 odovzdávacích staníc a dodáva teplo a teplú vodu pre vyše 14.000 domácností. Medzi odberateľmi tepla sú aj popradské školy.

UPOZORNENIE: TASR k správe ponúka zvukový záznam.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.