E. BALÁŽOVÁ: Samosprávy obnovujú verejné osvetlenie, najmä ak chcú ušetriť
Bratislava 18. novembra (TASR) – Mestá a obce investujú do obnovy verejného osvetlenia, najmä ak chcú ušetriť. Pre TASR to uviedla prezidentka Asociácie komunálnych ekonómov SR Eva Balážová. „Znižovanie energetickej náročnosti verejného osvetlenia je jedným zo znakov udržateľného rozvoja miest a obcí. Ide predovšetkým o úspory v spotrebe elektrickej energie a následne sa predpokladajú aj nižšie náklady na prevádzku a údržbu zmodernizovaného verejného osvetlenia. Pri obnove verejného osvetlenia sa však sledujú aj ďalšie ciele ako zníženie rizika kriminality či zvýšenie bezpečnosti cestnej premávky,“ povedala Balážová. (Zobraziť celý článok)
