Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Energie teplo ceny elektrina plyn
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, pixabay
1. marca 2023 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Zraniteľní odberatelia môžu oznámiť záujem o zmenu dodávateľa alebo o neregulované ceny do konca marca

Odberatelia, ktorí majú v roku 2023 uzatvorenú zmluvu o združenej dodávke elektriny alebo plynu za regulovanú cenu, môžu požiadať svojho dodávateľa o ukončenie tejto zmluvy do konca marca. Táto zmena bude platiť od začiatku budúceho roka. Ako informuje SPP, v prípade, že tak odberatelia neurobia, zmluva sa im automaticky predlžuje na nasledujúci kalendárny rok.

Tzv. zraniteľní odberatelia, ktorými sú hlavne domácnosti alebo menší odberatelia plynu a elektriny mimo domácnosti, si môžu uplatniť právo ukončiť zmluvu o združenej dodávke elektriny alebo plynu za regulovanú cenu doručením výpovede svojmu súčasnému dodávateľovi.

Pre ukončenie zmluvy ku koncu tohto roka tak môžu urobiť do 31. marca 2023. Zraniteľní odberatelia, ktorí chcú zmeniť dodávateľa alebo uzavrieť zmluvu za neregulované ceny od 1. januára 2024, by mali doručiť výpoveď do 31. marca 2023.

SPP umožňuje svojim zákazníkom, súčasným aj budúcim, požiadať o vyššie uvedené zmeny na Zákazníckych centrách SPP, ako aj telefonicky či e-mailom.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.