Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
++
Foto: ilustračné, GettyImages
10. apríla 2022 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Z Ruska prúdi na Slovensko menej plynu, z 90 miliónov kubíkov klesol počet na 63 miliónov kubíkov

Ako vyplýva z informácií zverejnených spoločnosťou Eustream, v prvý deň budúceho týždňa by malo na Slovensko podľa plánov prísť takmer 62 miliónov metrov kubických.

Naďalej platí, že Slovensko počas aprílových dní neposiela ani kubík plynu na Ukrajinu. Cez plynovod Vojany – Užhorod naposledy prúdil plyn v marci, keď denne vojanským plynovodom prúdilo zhruba 2,6 milióna kubíkov plynu.

Európa sa už pre vojnu na Ukrajine pripravuje na možné zastavenie dodávok plynu z Ruska. Ministerstvo hospodárstva SR chce zintenzívniť dodávky skvapalneného plynu LNG na Slovensko, keďže sme takmer na sto percent závislí na dodávkach ruského plynu.

Minister hospodárstva Richard Sulík tvrdí, že situáciu s dodávkami plynu a ropy z Ruska sledujú na dennej báze a následne prijímajú opatrenia tak, aby Slovensko nepocítilo nedostatok plynu či ropy. Od prvého aprílového dňa sa začali plniť aj plynové zásobníky, posledný marcový deň sa totiž oficiálne skončila vykurovacia sezóna.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.