Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obnovitelne zdroje energie
Foto: ilustračné, GettyImages
30. júna 2023 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Z obnoviteľných zdrojov sa na Slovensku vlani vyrobila takmer štvrtina elektriny

Elektrina vyrobená z obnoviteľných zdrojov sa v minulom roku na a celkovej výrobe elektriny podieľala 22,9 percentami. Oproti roku 2021 ide o nárast o 1,6 percentuálneho bodu. V tlačovej správe o tom informoval Úrad pre reguláciu sieťových odvetví.

V minulom roku sa z obnoviteľných zdrojov vyrobilo 6 162,8 GWh elektrickej energie z celkovej výroby elektriny na úrovni 26 915,9 GWh. Podiel ostatnej výroby elektriny bol tak na úrovni 77,10 percenta. Celkový počet zdrojov, ktoré vyrábali elektrickú energiu z obnoviteľných zdrojov a zároveň mali vlani so spoločnosťou OKTE a.s. uzatvorenú „Zmluvu o poskytovaní údajov“, bol 2 666.

Množstvo elektriny vyrobenej z obnoviteľných zdrojov sa vlani medziročne znížilo o 4,01 percenta. „Avšak vzhľadom na zníženie celkového množstva vyrobenej elektriny zo všetkých zdrojov na Slovensku o 11 percent sa podiel obnoviteľných zdrojov energie na výrobe elektriny zvýšil oproti roku 2021 o 1,60 percentuálneho bodu,“ dodáva regulačný úrad.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.