Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ceny energie plyn elektrina ceny
Foto: ilustračné, GettyImages
13. januára 2023 Ostatné od Energia.skSITA

Vláda už vraj našla spôsob, ako zabojovať s vysokými zálohovými platbami pre malé podniky

Vláda už našla spôsob, ako zabojovať s niekoľkonásobne zvýšenými zálohovými platbami od dodávateľov energií pre malé podniky. Uviedol to na sociálnej sieti predseda hospodárskeho parlamentného výboru Peter Kremský.

Dodávatelia elektriny a plynu podľa neho stiahnu a stornujú poslané faktúry s vysokými sumami. Namiesto nich vydajú nové, kde bude zastropovaná cena 199 eur za megawatthodinu pri silovej elektrine a 99 eur za megawatthodinu pri plyne.

Ak dodávatelia nakúpili plyn alebo elektrinu drahšie, čiže im vznikne strata, vydokladujú to ministerstvu a to im bude stratu kompenzovať zo štátnej kasy. Zálohové faktúry by teda mali byť oproti vlaňajším zhruba dvojnásobné. To bude maximálna cena, ktorú malí podnikatelia za komoditu zaplatia,“ napísal Kremský.

Tento plán v boji s drahými energiami pre malé a stredné podniky vznikol po rokovaniach s Úradom pre reguláciu sieťových odvetví, Ministerstvom hospodárstva SR a dodávateľmi energií.

Dôležitá informácie preto je – neplaťte tie vysoké faktúry, ktoré ste dostali, žiadajte dodávateľov, aby ich stornovali a poslali nové so zastropovanými cenami!“ zdôraznil Kremský.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.