Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
solarne panely slnecné kolektory energia
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
1. októbra 2020 Obnoviteľné zdroje OZESlnečná energia od Energia.skSITA

Veľkým slnečným elektrárňam sa štátna podpora na nimi vyrobenú zelenú elektrinu už nepredĺži

Energetickým zdrojom, ktorým skončí podpora a majú prakticky nulové prevádzkové náklady sa podpora nebude predlžovať,“ povedal na druhej online energetickej konferencii Smart NRG Forum štátny tajomník ministerstva hospodárstva Karol Galek.

Štátny tajomník však nevedel do budúcnosti vylúčiť podporu pre nové energetické zdroje. Predseda predstavenstva spoločnosti ZSE Energia Juraj Krajcár by už podporu podobnú tej ako majú veľké slnečné elektrárne nedal.

Nevidím dôvod, aby sme sa tu bavili o akejkoľvek podpore pre nové zdroje,“ povedal na konferencii Krajcár. Poukázal pritom na paroplynovú elektráreň v Malženiciach, ktorá vyrába elektrinu z plynu bez žiadnej podpory.

Predseda Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Andrej Juris je presvedčený, že v podporách pre energetické zdroje treba urobiť poriadok. „Do budúcna sa pripravujú nové formy podpory zelených zdrojov, ktoré nebudú mať zásadné dopady na ceny energií,“ konštatoval na konferencii Smart NRG Forum Juris.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.