Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Javys jadrova a vyradovacia spolocnost.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.javys.sk
1. októbra 2020 Jadrová energia od Energia.skSITA

V spoločnosti JAVYS vykonávali medzinárodní inšpektori kontrolu, nedostatky nenašli

Ako informovala hovorkyňa JAVYS Miriam Žiaková, kontrolóri nedostatky nenašli. „Inšpektori sa zamerali na Medzisklad vyhoretého jadrového paliva, konkrétne na oblasť evidencie jadrových materiálov,“ dodala Žiaková.

Inšpektori MAAE sa zamerali na evidenciu jadrových materiálov, ktorá je pod prísnym medzinárodným dozorom. V rámci kontroly si vyžiadali prevádzkové a evidenčné záznamy s podrobnými údajmi o jadrových materiáloch a ďalšiu súvisiacu dokumentáciu.

Výsledky inšpekcie potvrdzujú, že všetky jadrové zariadenia, ktoré prevádzkujeme, spĺňajú stanovené požiadavky, dôsledné dodržiavanie legislatívy Slovenskej republiky, medzinárodnej legislatívy a dozorných orgánov pre jadrovú bezpečnosť,“ konštatovala Žiaková.

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a. s., zabezpečuje v SR činnosti v oblasti záverečnej časti jadrovej energetiky. Medzi jej hlavné aktivity patrí vyraďovanie jadrových elektrární A1 a V1, nakladanie s rádioaktívnymi odpadmi, vyhoreným jadrovým palivom, inštitucionálnymi rádioaktívnymi odpadmi a zachytenými rádioaktívnymi materiálmi v rámci územia SR.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.