Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ÚRSO: Výberové konanie na podpredsedov úradu sa uskutoční 13. septembra

„Pri výbere podpredsedov som sa rozhodol ísť cestou výberového konania, hoci mi to zákon neprikazuje. Chcem takto zaručiť maximálnu transparentnosť a objektívnosť, čo umožní vybrať spomedzi kandidátov tých najlepších odborníkov a profesionálov,“ zdôraznil Jahnátek.

Vo výberovej komisii na posúdenie kandidátov na funkciu podpredsedu úradu budú mať okrem regulačného úradu svojich zástupcov aj Ministerstvo hospodárstva SR, Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení SR, Republiková únia zamestnávateľov, Klub 500 a Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS).

Medzi požadované kvalifikačné predpoklady kandidátov patrí vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa technického, ekonomického alebo právnického zamerania a najmenej desať rokov praxe v sieťových odvetviach, v cenotvorbe alebo v tvorbe koncepcií v energetike, z toho päť rokov v riadiacej funkcii, alebo vysokoškolské vzdelanie 3. stupňa technického, ekonomického alebo právnického zamerania a najmenej sedem rokov praxe v sieťových odvetviach, v cenotvorbe alebo v tvorbe koncepcií v energetike, z toho päť rokov v riadiacej funkcii. Ďalšie podrobnosti o výberovom konaní nájdu uchádzači na webovom sídle ÚRSO.

Zákon ukladá predsedovi úradu predložiť vláde návrh na vymenovanie podpredsedov úradu do 90 dní od svojho vymenovania.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.