Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pohľad na budovu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví na Bajkalskej ulici. Bratislava, 13. december 2016.
Foto: archívne, SITA/Marko Erd
1. januára 2023 Ostatné od Energia.skSITA

ÚRSO rozhodol o regulovaných cenových položkách, stále platí rozhodnutie vlády o cenách elektriny

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) rozhodol o regulovaných cenových položkách v elektroenergetike na tento rok. Ako informoval hovorca regulačného úradu Radoslav Igaz, pre nárast trhových cien elektriny sa zvýšili sieťové poplatky od 42 % pre odberateľov elektriny pripojených na veľmi vysokom napätí až po 64 % pre odberateľov elektriny pripojených na nízkom napätí.

V prípade domácností a vybraných zraniteľných odberateľov, na základe mimoriadnych opatrení Vlády SR, sa časť koncovej ceny za dodávku elektriny zvýši zhruba o 5 % a sieťové poplatky ostávajú na rovnakej úrovni ako v roku 2022. Prijaté mimoriadne opatrenia Vlády SR majú totiž prednosť pred cenovými rozhodnutiami úradu,“ dodal Igaz.

Slovenská vláda už pre energetickú krízu rozhodla, že ceny za dodávku elektriny v priemere pre slovenské domácnosti nevzrastú. V rozpočte na tento rok vyčlenila miliardy eur.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.