Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ťažba plynu na Slovensku z roka na rok klesá
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
26. augusta 2021 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Ťažba plynu na Slovensku z roka na rok klesá

Ministerstvo hospodárstva SR predpokladá, že množstvá vyťaženého plynu budú aj naďalej klesať. „V dlhodobom horizonte sa predpokladá pokračovanie ťažby zemného plynu zo súčasných zdrojov s klesajúcim trendom,“ uviedlo ministerstvo vo svojej pravidelnej správe o bezpečnosti dodávok plynu.

Zmeny do klesajúceho trendu ťažby plynu na Slovensku môžu podľa rezortu priniesť len novoobjavené ložiská. „Ťažené objemy však budú závisieť od rozsahu, charakteru a lokalizácie prípadných nových ložísk. Nezanedbateľným faktorom bude aj ekonomická náročnosť ťažby z takýchto ložísk,“ podotklo ministerstvo.

Spotreba zemného plynu v Slovenskej republike v minulom roku dosiahla takmer 5,2 miliardy metrov kubických. Viac ako 98 % domácej spotreby plynu tvorí import.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.