Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Greenbat prevadzkovanie bateriovych ulozisk.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.greenbat.sk
26. októbra 2022 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Spoločnosť GreenBat uviedla do praxe prvé batériové úložisko svojho druhu na Slovensku

Slovenská spoločnosť GreenBat uviedla do praxe prvé batériové úložisko svojho druhu na Slovensku, ako aj v krajinách Vyšehradskej štvorky (V4).

Má výkon 1,25 MW (1,2 MWh), je certifikované na primárnu reguláciu (FCR) a nachádza sa v areáli bývalého závodu ZŤS v Martine. Ako informuje firma, určené je na podporné služby v energetike či reguláciu odchýlky energií. GreenBat pritom plánuje aj ďalšie inštalácie.

Môžeme potvrdiť, že sa nám podarilo úspešne certifikovať prvé batériové úložisko. Je to pre slovenskú energetiku veľký míľnik. Prináša efektívne riešenie z dlhodobého hľadiska, ale pomôže aj pri riešení aktuálnej neľahkej krízy. Je to prvé batériové úložisko ako stand-alone zariadenie na poskytovanie podporných služieb FCR u nás na Slovensku, ale aj v ostatných krajinách V4,“ uviedli konatelia GreenBat Marián Smik a Michal Pňaček.

Táto inovácia môže, okrem poskytovania potrebných podporných služieb, slúžiť aj na reguláciu dodávky a spotreby. Jej výhodou je, že dokáže reagovať mimoriadne rýchlo na to, čo sa deje v sústave. Technologicky je preto najvýhodnejšia na primárnu reguláciu energií. Cez vlastný terminál je pripojená aj priamo na spoločnosť SEPS a vďaka softvéru dokáže vyhodnotiť a predikovať situáciu na trhu.

GreenBat je energetická spoločnosť, ktorá sa zameriava na prevádzkovanie batériových úložísk a fotovoltaických elektrární.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.