Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ga drilling geotermalna energia.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
8. apríla 2022 Obnoviteľné zdroje OZEGeotermálna energia od Energia.skSITA

Slovenská geotermálna spoločnosť GA Drilling získala amerického partnera

Ako informovala spoločnosť GA Drilling, partnerstvo má urýchliť vývoj a komerčné využitie plazmovej technológie vyvinutej na Slovensku na využívanie superhorúcich skalných zásobníkov uložených vo veľkých hĺbkach.

Spoločnosť GA Drilling, geotermálna technologická spoločnosť so sídlom v Bratislave, je priekopníkom v oblasti plazmového vŕtania. Spolupráca, vďaka ktorej bude jej inovatívny, bezkontaktný vŕtací nástroj Plasmabit integrovaný do automatizovaných a nízkoemisných vrtných súprav spoločnosti Nabors, má za cieľ urýchliť komercializáciu v podmienkach reálnej prevádzky, odstrániť tradičné ekonomické bariéry ultrahlbokých projektov a rozšíriť globálnu dostupnosť geotermálnej energie.

Investičné fondy

Podpísaná dohoda dopĺňa ohlásené predošlé investičné kolo spoločnosti GA Drilling, na ktorom sa zúčastnili doterajší investori vrátane spoločností ako MOL, Sumitomo, Neulogy Ventures, Slovak Investment Holding a popredné nemecké investičné fondy zamerané na „zelené“ technológie Extantia či Planet A.

Celková hodnota nových investícií presiahne 20 miliónov dolárov.

Inovácie a odvážne riešenia

Teraz je čas investovať do inovatívnych a odvážnych geotermálnych riešení, ktoré majú potenciál uvoľniť terawatty čistej, obnoviteľnej a spoľahlivej energie v skutočne globálnom meradle,“ uviedol po uzavretí partnerstva predseda predstavenstva Nabors Anthony G. Petrello.

Nabors vítame nielen ako investora, ale najmä ako strategického partnera, ktorý bude teraz realizovať vŕtanie a testovanie našich technológií. Súčasná dohoda nám umožní rýchlejšie prejsť poslednými fázami vývoja Plasmabit. Spoločne budeme pracovať na naplnení naliehavého dopytu po urýchlenej diverzifikácii globálneho energetického mixu,“ konštatoval zakladateľ a generálny riaditeľ GA Drilling Igor Kočiš.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.