Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
teplá voda spotreba
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
11. mája 2020 Ostatné od Energia.skSITA

Slováci počas pandémie spotrebovali viac teplej vody

Podľa výrobcov tepla sa však domácnosti nemusia obávať zvýšených nákladov. „Napriek tomu, že v marci a apríli vzrástla spotreba teplej vody, z pohľadu celého roka to nebude mať významný dopad na celkové náklady. Okrem toho počas týchto mesiacov bolo mimoriadne teplé počasie a v bytoch sa menej kúrilo, a tak sa odberatelia nemusia obávať zvýšených nákladov,“ uviedol Slovenský zväz výrobcov tepla (SZVT).

Počas karanténnych opatrení trávili Slováci väčšinu času doma, čo sa odrazilo aj na spotrebe teplej vody. Za zvýšenou spotrebou teplej vody môžeme podľa teplárov hľadať častejšie umývanie rúk, častejšie varenie a umývanie riadu, ako aj častejšie upratovanie. SZVT odhaduje, že jedným z dôvodov zvýšenia spotreby teplej vody mohli byť aj veľkonočné sviatky. Tie tento rok strávili Slováci doma, keďže bol obmedzený pohyb.

Výrobcovia a dodávatelia tepla, ako jeden zo strategických dodávateľov energií pre obyvateľstvo, spravili všetky dostupné opatrenia na zabezpečenie nepretržitej dodávky tepla a teplej úžitkovej vody pre širokú verejnosť. Vytvorili sme náhradné tímy pre prípad nákazy v tej ktorej spoločnosti. Tímy fungujú v krízovom režime s maximálnym možným obmedzením osobných kontaktov za účelom dlhodobého zabezpečenia dodávok pre obyvateľstvo,“ konštatoval predseda predstavenstva SZVT Stanislav Janiš.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.