Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Javys jadrova a vyradovacia spolocnost.png
Foto: www.javys.sk
25. augusta 2023 Jadrová energia od Energia.skSITA

Slováci a Francúzi nadviazali spoluprácu v oblasti malých modulárnych reaktorov

Slovensko bude pri výstavbe jadrových zariadení a malých modulárnych reaktorov spolupracovať aj s Francúzmi. Jadrová a vyraďovacia spoločnosť (JAVYS) už podpísala memorandum o spolupráci s francúzskou spoločnosťou Électricité de France (EDF).

Podpis memoranda s EDF je vyústením vzájomných rokovaní pre podrobné technické a obchodné diskusie a preskúmanie spolupráce pri ďalších krokoch v rozvoji výstavby jadrových zariadení a k implementácii technológie malých modulárnych reaktorov na Slovensku,“ uviedol po podpise predseda predstavenstva JAVYS Pavol Štuller, ktorý od podpisu memoranda očakáva predovšetkým širšiu výmenu informácií v oblasti nových technológií tak, aby sme vedeli posúdiť ich vhodnosť na zaradenie do slovenskej energetickej siete.

Spoločnosť EDF je popredným dodávateľom bezpečnej inovatívnej jadrovej technológie, vrátane technológie malých modulárnych reaktorov (SMR). „Táto dohoda je kľúčovým krokom v ďalšom upevňovaní cieľa EDF podporovať prístup k európskej jadrovej flotile, založená na európskych technológiách a podpore plne európskeho dodávateľského reťazca, vrátane slovenského priemyslu,“ povedal prvý viceprezident zodpovedný za nový jadrový rozvoj EDF Vakisasai Ramany.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.