Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro peniaze pomoc dotácia GettyImages
Foto: ilustračné, GettyImages
26. októbra 2020 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

SIEA rozdelila v rámci projektu Zelená domácnostiam II už viac ako 18 miliónov eur

Agentúra prostredníctvom preplatených poukážok podporila viac ako 9 100 inštalácií malých obnoviteľných zdrojov energií. Celkom je na podporu inštalácií vyčlenených 37 miliónov eur.

Ako informovala SIEA, približne 350 nových poukážok na fotovoltické panely z projektu Zelená domácnostiam II vydá agentúra v utorok 27. októbra 2020.

Poukážky a žiadosti

Žiadať o poukážky prostredníctvom inovovaného informačného systému so zásobníkmi je možné od júna 2020. Žiadosti, ktoré čakajú v zásobníkoch, si môžu domácnosti skontrolovať a upravovať až do vydania poukážky,“ konštatovala energetická agentúra.

Maximálny príspevok na tepelné čerpadlá je 3 400 eur, pri slnečných kolektoroch je to 1 750 eur a po 1 500 eur môžu získať domácnosti na inštalácie kotlov na biomasu a fotovoltických panelov.

Využívanie OZE

Národný projekt Zelená domácnostiam II má prispieť predovšetkým k plneniu tých ukazovateľov Operačného programu Kvalita životného prostredia, ktoré sa týkajú zvýšenia inštalovaného výkonu zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie.

V rámci projektu budú do roku 2023 podporené inštalácie s celkovým inštalovaným výkonom 140 megawattov. Podpora z projektu Zelená domácnostiam II nie je určená pre domácnosti v Bratislavskom samosprávnom kraji, ktorý patrí medzi viac rozvinuté regióny.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.