Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bratislava g8e0bce5d5_1920.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, pixabay
29. septembra 2022 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Samosprávy sa chystajú na výrazný rast cien energií, kľúčové sú udržateľné budovy

Rastúce ceny energií a otázka ich dostupnosti budú dôležitou témou nielen počas nasledujúcej vykurovacej sezóny. Zhodli sa na tom odborníci na podujatí Týždeň zelených budov 2022 pod názvom Udržateľné budovy a mestá v čase energetickej krízy, ktoré organizovala Slovenská rada pre zelené budovy (SKGBC).

Znižovanie spotreby energií je jediným trvalým riešením energetickej krízy na úrovni miest, ale aj globálne. Iba zníženie dopytu po energii môže nanovo nastoliť rovnováhu s umelo zníženým objemom dodávok energie na strane ponuky a znížiť ceny energií na únosnú úroveň,“ povedal podpredseda predstavenstva SKGBC Peter Robl.

Budovy, či už v správe miest alebo súkromných vlastníkov, majú najväčší podiel na spotrebe energie. Na Slovensku sa podľa Petra Robla v prípade zemného plynu až 57 % spotrebuje práve na vykurovanie a prípravu teplej vody v budovách. Udržateľné budovy sú preto kľúčovou súčasťou riešenia súčasnej situácie.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.