Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Energetika elektrina podpora financovanie pomoc podniky
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
29. decembra 2022 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Rezort hospodárstva zaslal Európskej komisii na notifikáciu návrh ďalšej schémy pomoci pre podniky

Ministerstvo hospodárstva SR zaslalo Európskej komisii na notifikáciu návrh ďalšej schémy pomoci na zmiernenie dopadov vysokých cien elektriny a zemného plynu. Ako informuje rezort, v prípade úspešnej notifikácie bude mať Slovensko v roku 2023 k dispozícii ďalší nástroj pomoci pre priemysel.

Využitie tohto rámca bude závisieť od disponibilných rozpočtových zdrojov a dohody so zamestnávateľskými zväzmi a združeniami,“ uviedol štátny tajomník ministerstva Peter Švec. Európska komisia už prijatie žiadosti a začiatok posudzovania potvrdila.

Pripravovaná schéma ponúka štyri možnosti pomoci líšiace sa podmienkami a intenzitou. Oprávnenosť žiadosti sa bude napríklad posudzovať podľa algoritmu, do ktorého bude vstupovať spotreba, jednotková cena za rok 2021 a 2022.

Podmienkou vyplatenia pomoci bude v troch zo štyroch možností medziročný pokles EBITDA oproti roku 2021, a to minimálne o 30 % a viac. V prípade vyhlásenia výzvy bude opatrenie financované z verejných prostriedkov s možnosťou prefinancovania z finančných prostriedkov Európskej únie. O uvedenú pomoc zatiaľ nie je možné požiadať.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.