Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stredoslovenská distribučná stavia pri Dolnom Kubíne nové vedenie
archív energia.sk
27. augusta 2020 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Priemyselní odberatelia energií a regulátor začali hľadať lepšie nastavenie cenovej regulácie

Obe strany na spoločnom stretnutí prediskutovali napríklad nastavenie tarify za prevádzkovanie systému (TPS) a tarify za systémové služby. Rokovali o spôsobe financovania TPS. Hovorili taktiež o využití eurofondov v rámci existujúceho regulačného rámca či o sprehľadnení cenových konaní na regulačnom úrade.

Chceme sa navzájom počúvať a lepšie sa pochopiť. Naším spoločným cieľom by mala byť efektívna reakcia na aktuálne problémy a postupné systémové nastavenie regulačného rámca v Slovenskej republike,“ povedal predseda ÚRSO Andrej Juris na prvom stretnutí odbornej komisie ako stálej konzultačnej platformy úradu so zástupcami najväčších priemyselných odberateľov energií na Slovensku.

Na pôde regulačného úradu rokovali s Andrejom Jurisom Ivana Mahríková za Asociáciu zamestnávateľských zväzov a združení SR, Michal Pintér za Republikovú úniu zamestnávateľov, Jozef Čerňan a Jozef Petrušek z Klubu 500, Ladislav Szemet zo Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory a Milan Veselý z Asociácie priemyselných zväzov. Ďalšie zasadnutie odbornej komisie sa uskutoční v októbri tohto roka.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.