Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

OTS: Obojstrannosť v článku PERC od spoločnosti LONGi Solar láme svetové rekordy

Spoločnosť LONGi Solar zverejnila svoj bifaciálny monokryštalický modul PERC (Hi-MO2) v Šanghaji počas podujatia SNEC 2017. Cieľom je dodávať moduly na uspokojenie rastúceho dopytu po výrobkoch s vyššou účinnosťou a napĺňať zámery čínskeho program Top-Runner.

Model Hi-MO2 od spoločnosti LONGi je vybavený vysokovýkonnými technológiami, vysokou energetickou výkonnosťou a nízkou úrovňou priemerných nákladov na výrobu elektriny. V prípade LONGi Solar je Hi-MO2 synonymom vysokej účinnosti, bifaciálnej výroby elektrickej energie predstavujúcej východisko pre novú éru vysoko efektívnej bifaciálnej monokryštalickej PERC technológie výroby energie.

Hi-MO2 odráža najlepšie vlastnosti technologickej platformy Hi-MO1 spoločnosti LONGi – technológie PERC s nízkou degradáciou a vysokým výkonom – a kombinuje ich s bifaciálnou technológiou. Pri sériovej výrobe výkonnosť prednej strany presahuje 21,2%. Odrazené žiarenie na zadnej strane modulu môže priniesť výrazne vyšší energetický výnos. Ak výkon na zadnej strane zvýši celkovú účinnosť modulu o 10%, výkon bifaciálneho modulu PERC môže dosiahnuť 330 wattov pre 60-článkový modul (300 wattov z prednej strany) a 396 wattov pre 72-článkový modul (360 wattov z prednej strany).

Bifaciálne moduly PERC sú dodávané s dvojitým laminovaným sklom. V kombinácii s nízkou degradačnou technológiou mono PERC ponúka Hi-MO2 prvotriednu degradáciu pod 2% a priemernú ročnú degradáciu pod 0,45% po dobu 30 rokov a to je výrazné zlepšenie oproti konvenčným modulom. Dvojité sklo, okrem iného, zlepšuje odolnosť voči potencionálnej indukovanej degradácii a môže predĺžiť životnosť modulu o viac ako 30 rokov.

„Hi-MO2 rozširuje výhody monokryštalického PERC článku o zadnú stranu modulu bez zvýšenia nákladov. V kombinácii s vyšším výkonom a energetickým výnosom Hi-MO2 znižuje priemerné náklady na výrobu energie a prináša viac výhod investorom do fotovoltickej elektrárne,“ povedal Li Wenxue, prezident spoločnosti LONGi Solar.

Úspešné uvedenie bifaciálnych monokryštalických modulov na trh je dôkazom dopytu po vysokoúčinných, spoľahlivých a výnosných produktoch a ocenením neustálej inovácie, ktorú prináša spoločnosť LONGi Solar v oblasti monokryštalickej technológie PERC.

Obojstrannosť bifaciálnych PERC článkov na trhu dosahuje asi 75% a monokryštalický bifaciálny PERC článok spoločnosti LONGi Solar zvýšil obojstrannosť na 82,15%, čo znamená vedúce postavenie v odvetví a rozšírenie možností aplikácie bifaciálnych PERC článkov, ale aj výhodnejší pomer nákladov a výnosov okrem zvýšeného energetického výnosu.

Kontakt:

Amy Ma

+86-183-9213-1832

Mayy@longi-silicon.com

Upozornenie: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.