Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
++
Foto: ilustračné, GettyImages
3. augusta 2020 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Ochrana spotrebiteľov má byť prioritou Úradu pre reguláciu sieťových odvetví

Mojou ambíciou je, aby bol úrad viac angažovaný v téme ochrany spotrebiteľa. Preto chceme inštitucionalizovať dialóg medzi úradom a zástupcami spotrebiteľov v oblasti energetiky,“ uviedol predseda regulačného úradu Andrej Juris. O tejto problematike rokoval aj s Petrou Čakovskou zo spotrebiteľského združenia Spoločnosť ochrany spotrebiteľov (S.O.S.), ktoré poskytuje bezplatné poradenstvo a rieši spotrebiteľské spory.

Obe strany sa dohodli, že už pred blížiacimi sa cenovými konaniami Spoločnosť ochrany spotrebiteľov prinesie konkrétne návrhy v oblasti definovania všeobecných obchodných podmienok, nastavenia systému alternatívneho riešenia sporov a možností riešenia energetickej chudoby.

V dlhšom časovom horizonte sa zhodli na pokračovaní spolupráce pri zmenách legislatívy,“ informoval ďalej úrad. V rámci posledného rokovania sa venovali aj problematike podomového predaja, inovačným technologickým riešeniam energetickej chudoby, výške distribučných poplatkov či dopadu regulovaných cien energií na zraniteľných odberateľov.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.