Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Domácnosti ucty omeskanie platby faktura energie
Foto: ilustračné, GettyImages
3. augusta 2020 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Ochrana spotrebiteľov má byť prioritou Úradu pre reguláciu sieťových odvetví

Mojou ambíciou je, aby bol úrad viac angažovaný v téme ochrany spotrebiteľa. Preto chceme inštitucionalizovať dialóg medzi úradom a zástupcami spotrebiteľov v oblasti energetiky,“ uviedol predseda regulačného úradu Andrej Juris. O tejto problematike rokoval aj s Petrou Čakovskou zo spotrebiteľského združenia Spoločnosť ochrany spotrebiteľov (S.O.S.), ktoré poskytuje bezplatné poradenstvo a rieši spotrebiteľské spory.

Obe strany sa dohodli, že už pred blížiacimi sa cenovými konaniami Spoločnosť ochrany spotrebiteľov prinesie konkrétne návrhy v oblasti definovania všeobecných obchodných podmienok, nastavenia systému alternatívneho riešenia sporov a možností riešenia energetickej chudoby.

V dlhšom časovom horizonte sa zhodli na pokračovaní spolupráce pri zmenách legislatívy,“ informoval ďalej úrad. V rámci posledného rokovania sa venovali aj problematike podomového predaja, inovačným technologickým riešeniam energetickej chudoby, výške distribučných poplatkov či dopadu regulovaných cien energií na zraniteľných odberateľov.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.