Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Veterný park elektraren prepojenie severné more
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
27. februára 2023 Obnoviteľné zdroje OZEVeterná energia od Energia.skSITA

Nemecká vláda chce prepojiť veterné parky v Severnom mori

Nemecká vláda chce zriadiť novú sieť elektrického vedenia, ktorá by prepojila nemecké pobrežné veterné parky s veternými parkmi ďalších štátov v Severnom mori. Krok by mohol pomôcť uvoľniť ťažkosti na európskom energetickom trhu.

Vlády v severozápadnej Európe dúfajú, že veterná energia z parkov v mori vykryje veľkú časť ich potrieb v sektore čistej energie. Obzvlášť Nemecko potrebuje zvýšiť výrobu veternej energie na mori, aby splnilo svoj ambiciózny cieľ odstaviť všetky uhoľné elektrárne a do roku 2030 vyrábať 80 percent elektriny z obnoviteľných zdrojov.

Problémom však je nedostatok elektrických vedení, čo vedie k prekážkam, ktoré bránia tomu, aby sa elektrina vyrobená z veterných parkov dostala k spotrebiteľom a priemyselným odvetviam ďalej do vnútrozemia.

Nemecký minister hospodárstva Robert Habeck povedal, že vybudovaním ďalších prepojení na mori bude môcť Nemecko čerpať dodatočnú lacnú elektrinu z pobrežných veterných parkov, a to aj od európskych susedov ako Dánsko a Holandsko. To tiež zvýši bezpečnosť dodávok v časoch vysokého dopytu a umožní Nemecku vyvážať viac obnoviteľnej energie, keď má prebytok, dodal.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.