Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spoločnosť Nafta sa stane jediným vlastníkom licencie na prieskum a ťažbu uhľovodíkov v oblasti Užhorodu
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
6. mája 2021 Ostatné od Energia.skSITA

Nafta bude jediným vlastníkom licencie na prieskum a ťažbu uhľovodíkov v oblasti Užhorodu

Podľa zmluvy Nafta odkúpi 50 % akcií v CNG Holdings Netherlands B.V. a stane sa tak jediným vlastníkom licencie na prieskum a ťažbu uhľovodíkov v oblasti Užhorodu.

Dohodu ešte musia schváliť regulačné orgány na Ukrajine. Oba podniky spolupracujú na projekte zameranom na prieskum Užhorodskej licencie už od roku 2016.

Realizovali 3D seizmický prieskum a identifikovali niekoľko perspektívnych prospektov a realizovali aj prvý prieskumný vrt.

Prvýkrát sme vstúpili na ukrajinský trh aj práve vďaka uzatvoreniu partnerstva s Cub Energy a získaniu 50 % v licencii Užhorod. Získanie 100-percentného podielu v licencii nám dáva ďalšiu príležitosť pre flexibilnejší rozvoj aktivít ako aj investícií v tejto lokalite,” okomentoval obchod generálny riaditeľ Nafta a.s. Martin Bartošovič.

Užhorodská licencia s rozlohou približne 300 kilometrov štvorcových je geologickým pokračovaním vysoko preskúmaných oblastí na východe Slovenska a kopíruje trend objavených ložísk na Slovensku.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.