Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Russia Ukraine War Mariupol First Person
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: AP Photo/Mstyslav Chernov
22. marca 2022 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Na vojnu už doplácajú aj slovenskí dodávatelia energií

Do 24. februára úspešne prebiehali počiatočné dodávky, ktoré verifikovali uskutočniteľnosť dodávok z Ukrajiny v potrebnom objeme. Bohužiaľ, po vzniku ozbrojeného konfliktu na Ukrajine nebol ukrajinský partner ďalej schopný dohodnutý kontrakt plniť,“ uviedla pre agentúru SITA spoločnosť A.En. Slovensko.

Alternatívny dodávateľ energií má problém s dodávkami elektriny pre Železnice SR (ŽSR). Dodávateľ sa tak ocitol v situácii, keď je pre „vyššiu moc“ nemožné plniť záväzky voči ŽSR.

Spoločnosť A.En. Slovensko sa však nevzdáva a hľadá možnosti, ako svoje záväzky voči železniciam splniť. „Deklarujeme svoju maximálnu pripravenosť v spolupráci so ŽSR túto situáciu vyriešiť a nájsť systematické riešenie,“ konštatoval dodávateľ energií.

Spoločnosť A.En. Slovensko s.r.o. pôsobí na energetickom trhu už viac ako 20 rokov. Za svoju históriu dodala energie za viac ako 1,5 mld. eur. Spoločnosť A.En. Slovensko sa uchádzala o pozíciu dodávateľa elektriny pre ŽSR na rok 2022. V tendri uspela.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.