Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dodavatel odberatel plyn energia
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, Gettyimages
1. februára 2022 Ostatné od Energia.skSITA

Na Slovensku skrachoval ďalší alternatívny dodávateľ energií

Od prvého februárového dňa už 112 odberných miest prebral Slovenský plynárenský priemysel (SPP), ako dodávateľ poslednej inštancie. Spoločnosť Greenlogy na svojej internetovej stránke informovala, že vzniknutá situácia ich nesmierne mrzí.

Prevádzkovateľ distribučnej siete zemného plynu spoločnosť SPP – distribúcia oznamuje, že 31. januára 2022 došlo vo vzťahu k zmluvným odberným miestam spoločnosti Greenlogy, k strate spôsobilosti dodávať plyn,“ informoval hovorca SPP – distribúcia Milan Vanga.

Dodávateľ poslednej inštancie

Uplatnenie inštitútu dodávateľa poslednej inštancie znamená, že po dobu najviac troch mesiacov bude dodávateľom plynu pre dotknutých odberateľov dodávateľ poslednej inštancie, čiže SPP.

Lehota troch mesiacov poskytuje odberateľom čas na uzatvorenie zmluvy o dodávke zemného plynu s dodávateľom podľa ich slobodného výberu. V prípade, že odberateľ v stanovenej lehote neuzatvorí zmluvu o dodávke so žiadnym dodávateľom, stane sa automaticky zákazníkom SPP.

Spôsobilosť dodávať plyn

Upozorňujeme, že ak dodávateľ stratí voči svojím zmluvným odberateľom spôsobilosť plniť predmet zmluvy o dodávke plynu, resp. zmluvy o združenej dodávke plynu, tieto zanikajú dňom straty spôsobilosti dodávateľa dodávať plyn. Dotknutí odberatelia plynu sú povinní uhradiť cenu za dodávku plynu spoločnosti SPP, ako dodávateľovi poslednej inštancie,“ uzavrel Vanga.

Značka Greenlogy vznikla v roku 2019. Založil ju Peter Kalman s manželkou. Vďaka svojej spoločnosti chceli dodávať zákazníkom energie vyrobené výhradne z obnoviteľných zdrojov.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.