Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
A en slovensko dodavatel plyn.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, maps.google.com
5. apríla 2022 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Na Slovensku končí ďalší dodávateľ plynu, spoločnosť A.En. Slovensko

Klientov spoločnosti pri dodávkach plynu prevezme dodávateľ poslednej inštancie, štátny Slovenský plynárenský priemysel (SPP). Ako informovala spoločnosť SPP – distribúcia, dodávateľ A.En. Slovensko stratil ku dňu 5. apríla 2022 vo vzťahu k svojim zmluvným odberateľom spôsobilosť dodávať plyn.

Naša spoločnosť ako prevádzkovateľ distribučnej siete oznamuje, že od 6. apríla 2022 pre dotknutých 751 odberných miest dôjde k uplatneniu inštitútu dodávateľa poslednej inštancie v zmysle príslušných ustanovení zákona o energetike,“ uviedol hovorca SPP – distribúcia Milan Vanga.

Uplatnenie inštitútu dodávateľa poslednej inštancie znamená, že po dobu najviac troch mesiacov, počnúc 6. aprílom 2022, bude dodávateľom plynu pre dotknutých odberateľov dodávateľ poslednej inštancie, teda SPP.

Lehota troch mesiacov poskytuje dotknutým odberateľom čas na uzatvorenie zmluvy o dodávke zemného plynu s dodávateľom podľa ich slobodného výberu. V prípade, že odberateľ v stanovenej lehote neuzatvorí zmluvu o dodávke so žiadnym dodávateľom, dodávka plynu do jeho odberného miesta bude ukončená.

Upozorňujeme, že ak dodávateľ stratí voči svojím zmluvným odberateľom spôsobilosť plniť predmet zmluvy o dodávke plynu, resp. zmluvy o združenej dodávke plynu, tieto zanikajú dňom straty spôsobilosti dodávateľa dodávať plyn. Dotknutí odberatelia plynu sú povinní uhradiť cenu za dodávku plynu spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, ako dodávateľovi poslednej inštancie,“ uzavrel Vanga.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.