Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jaslovske bohunice elektraren.jpg
Foto: ilustračné, www.seas.sk
13. júla 2020 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Ministerstvo hospodárstva vyhlásilo výberové konanie na členov predstavenstva do Slovenských elektrární

Posúdenie zaslaných prihlášok, dokladov jednotlivých uchádzačov a splnenie určených požiadaviek na uchádzačov bude hodnotiť na výberovom konaní výberová komisia, ktorú určí minister hospodárstva,“ informuje rezort hospodárstva.

Výberové konanie je naplánované na 28. júla a bude pozostávať z dvoch častí. Komisiu bude zaujímať či záujemca o post člena v predstavenstve ovláda cudzí jazyk a aké sú jeho odborné znalosti.

Z uchádzačov, ktorí najlepšie splnia všeobecné a odborné predpoklady výberová komisia spracuje zoznam o výsledku výberového konania a predloží ho ministrovi hospodárstva. O nominácii zástupcov štátu do orgánov spoločnosti Slovenské elektrárne rozhodne minister hospodárstva,“ konštatuje ministerstvo.

Slovenská republika má v predstavenstve Slovenských elektrární právo obsadiť tri pozície. Predstavenstvo spoločnosti má deväť členov.

Vlastníci elektrární

Akciová spoločnosť Slovenské elektrárne vznikla v roku 2002 ako právny následník Slovenských elektrární, od ktorých bola k tomuto dátumu oddelená Prenosová sústava a Tepláreň Košice.

Vlastníkom akcií Slovenských elektrární sú Slovenská republika s podielom 34 % (v mene štátu koná Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky) a spoločnosť Slovak Power Holding BV (SPH) s podielom 66 %.

Energetický a průmyslový holding v roku 2016 uzavrel prvú fázu vstupu do Slovenských elektrární a stal sa päťdesiatpercentným akcionárom spoločnosti SPH. Ďalších 50 % SPH ostalo zatiaľ vo vlastníctve skupiny Enel.

Služby pre elektrizačnú sústavu

Slovenské elektrárne sú spoločnosťou, ktorej hlavnou podnikateľskou činnosťou je výroba a predaj elektriny. Podľa disponibilného inštalovaného výkonu sú Slovenské elektrárne najväčším výrobcom elektrickej energie na Slovensku a jedným z najväčších v strednej a východnej Európe.

Spoločnosť tiež vyrába a predáva teplo a poskytuje podporné služby pre elektrizačnú sústavu. Slovenské elektrárne disponujú 4 175,92 megawattov hrubého výkonu. Prevádzkujú 31 vodných, 2 atómové, 2 tepelné a 2 fotovoltické elektrárne.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.