Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jadrová energetika udržateľný zdroj
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
3. januára 2022 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Jadrová energetika je podľa Nemecka nebezpečná a odmieta návrh EÚ považovať ju za udržateľný zdroj

Podľa náčrtu plánu Európskej únie, do ktorého mohla nahliadnuť tlačová agentúra The Associated Press, jadrovú energiu a zemný plyn je možné za určitých podmienok považovať za udržateľné z hľadiska budúcich investícií.

Nemecko smeruje k tomu, že do konca tohto roka odstaví svoje tri posledné jadrové reaktory a do roku 2030 prestane používať uhlie. Avšak Francúzsko chce modernizovať existujúce reaktory a vybudovať nový, aby uspokojilo svoje budúce energetické potreby. Berlín plánuje vo veľkom rozsahu využívať zemný plyn, kým nebude možné ho nahradiť zdrojmi energie, ktoré neznečisťujú životné prostredie.

Jadrovú technológiu považujeme za nebezpečnú,“ povedal novinárom v Berlíne hovorca vlády Steffen Hebestreit. Poukázal pritom, že nevyriešenou zostáva otázka, ako nakladať s rádioaktívnym odpadom. Hebestreit dodal, že Nemecko „jednoznačne odmieta“ to, ako Európska únia hodnotí atómovú energiu.

Nemecko teraz zvažuje svoje ďalšie kroky v tejto problematike, poznamenal. Hebestreit konštatoval, že cieľom vlády je používať zemný plyn len ako „premosťovaciu technológiu“ a do roku 2045 ho nahradiť čistými alternatívami.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.