Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

J. MIŠKOV: Ak ÚRSO rozhodne o zvýšení cien plynu, zodpovednosť nesie Smer-SD

Reagoval tak na predchádzajúce vyhlásenia najsilnejšej opozičnej strany o tom, že Slovenský plynárenský priemysel (SPP) navrhuje v priebehu tohto roka takmer 40-% zvýšenie cien plynu. „Sú to šialené návrhy, pretože dohromady je to takmer 40 %. Tejto vláde sú prednejšie zisky monopolov ako ľudí, ktorí potrebujú plyn napríklad na varenie,“ zdôraznil na dnešnej tlačovej konferencii šéf Smeru-SD Robert Fico.

Podľa Miškova však Fico spolu s exministrom hospodárstva a opozičným poslancom Smeru-SD Ľubomírom Jahnátkom dnes nastavili pascu svojmu vlastnému zástupcovi, keďže ÚRSO vedie nominant Smeru-SD Jozef Holjenčík. „Celé ÚRSO dnes ovládajú nominanti pána Fica. V prípade, že pán Holjenčík, nominant Smeru, schváli tento škandalózny cenový návrh, proti ktorému hlasovali naši nominanti v SPP, za zvýšenie cien plynu preberá politickú zodpovednosť strana Smer a Robert Fico,“ zopakoval Miškov.

Zároveň upozornil, že ak bývalý premiér tvrdí, že počas svojej vlády štyri roky určoval ceny plynu alebo elektriny, tak konal priamo v rozpore s nariadeniami Európskej únie (EÚ), ktoré takéto zasahovanie do nezávislej regulácie cien zakazujú. „Všetky regulované subjekty majú legitímne právo predkladať svoje cenové návrhy úradu, aj SPP. ÚRSO je jediný, kto rozhodne, či tieto návrhy prijme alebo neprijme,“ dodal šéf rezortu hospodárstva.

Podľa Fica SPP navrhuje zvýšiť ceny plynu v dvoch fázach, k 1. júlu a 1. septembru, a to postupne o 8 % a viac ako 30 %. Miškov vyhlásil, že podľa jeho informácií ide o návrh na 8-% a 22-% rast cien.

UPOZORNENIE:

TASR ponúka k správe zvukový záznam a videozáznam.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.