Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

Čistý zisk skupiny MOL dosiahol za prvý polrok 639 mil. USD

„Vďaka veľmi dobrým výsledkom skupiny MOL v prvej polovici roka budeme náš výhľad hospodárskych výsledkov za celý rok 2017 upravovať významným spôsobom smerom nahor na hodnotu CCS EBITDA očistenú o mimoriadne položky prevyšujúcu 2,3 miliardy USD. Dosiahnuté výsledky sú dôkazom kvalít nášho integrovaného obchodného modelu, aj našich aktív. Okrem toho sme tiež dosiahli významný míľnik v transformácii našich petrochemických aktivít, ako ju definuje stratégia skupiny MOL do roku 2030, keď sme nedávno uzavreli kľúčové licenčné zmluvy nášho projektu výroby polyolov. Ďalšie pokračovanie v realizácii stratégie skupiny MOL do roku 2030 je pre nás rovnako významnou prioritou ako udržanie maximálnej návratnosti súčasných aktív,“ uviedol k výsledkom predseda predstavenstva a generálny riaditeľ skupiny MOL Zsolt Hernádi.

Skupina MOL je integrovaná medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť so sídlom v Budapešti. Skupina pôsobí vo viac ako 30 krajinách, kde zamestnáva 26.000 ľudí. V súčasnosti má Skupina MOL výrobné činnosti v ôsmich krajinách a prieskumné aktíva v 13 krajinách. Skupina MOL prevádzkuje v rámci svojho integrovaného hodnotového reťazca štyri rafinérie a dva petrochemické závody v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvátsku. Skupina má tiež vlastnú sieť 2000 čerpacích staníc v 10 krajinách strednej a juhovýchodnej Európy.

(1 EUR = 1,1860 USD)

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.