Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn elektrárne výroba energia elektrina plyn
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
26. januára 2023 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Energetický a průmyslový holding vstupuje na holandský trh akvizíciou dvoch plynových elektrární

Česká skupina Energetický a průmyslový holding (EPH) vstúpila na holandský trh akvizíciou dvoch plynových elektrární. V stredu prostredníctvom dcérskej firmy EP Netherlands uzavrela akvizíciu elektrárne Sloe s inštalovaným výkonom 870 MW od spoločnosti ZEH N.V. a francúzskej energetickej firmy EDF S.A.

Okrem toho 5. januára 2023 získala spoločnosť EP Netherlands elektráreň Rijnmond s inštalovaným výkonom 800 MW. EPH o tom informovala v tlačovej správe.

Súčasne s portfóliom elektrární získala EP Netherlands aj PZEM Energy Company B.V. od ZEH N.V., ktorá zahŕňa 55 kilometrov dlhý plynovod ZBL zásobujúci elektráreň Sloe, trading a B2B dodávky elektriny a plynu. S celkovým inštalovaným výkonom 1 670 MW sa EPH stáva relevantným hráčom na holandskom energetickom trhu s približne 7,5-percentným podielom na celkovej konvenčnej inštalovanej kapacite.

Tešíme sa na posilnenie našej pozície v Holandsku a budeme spoľahlivým partnerom pre našich holandských zamestnancov a všetky zainteresované strany na energetickom trhu,“ uviedol finančný riaditeľ EP Netherlands Filip Biznár.

Skupina Energetický a průmyslový holding pôsobí na deviatich európskych trhoch, a to v Nemecku, na Slovensku, V Taliansku, Švajčiarsku, Veľkej Británii, Írsku, Česku, Francúzsku a v Holandsku.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.