Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrické vedenie východoslovenská distribucná
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
7. apríla 2020 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Energetici na východe sú pripravení na okamžité odstránenie porúch, prenos elektriny je zatiaľ bez problémov

Keďže kritická infraštruktúra má strategický význam pre fungovanie celej spoločnosti a všetkých jej zložiek, musíme byť neustále pripravení,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa VSD Andrea Forbergerová.

Východoslovenskí energetici sú pripravení na okamžité odstránenie vzniknutých porúch, bez obmedzení. Taktiež 24 hodín denne sedem dni v týždni vykonávajú dôležité servisné a odborné činnosti pre zákazníkov po administratívnej ako aj technickej stránke.

Pozastavené práce

Firma VSD pozastavila všetky investície, údržbu a plánované opravy na zariadeniach distribučnej sústavy. „Aktuálne sú pozastavené tie práce, ktoré by znamenali viachodinové alebo viacdňové prerušenia distribúcie elektriny pre zákazníkov,“ spresnila Forbergerová.

Energetici aktivovali tiež záložný dispečing, ktorý sa z hľadiska bezpečnosti nachádza v inom meste.

Osobný kontakt je minimalizovaný a na vyššiu mieru ochrany boli obstarané germicídne UV žiariče na neustálu dezinfekciu priestorov. Priestory sú zároveň po všetkých stránkach zabezpečené tak, aby v prípade núdze v nich bolo možné vykonávať činnosť. Aj v prípade karantény,“ podotkla Forbergerová.

Zákaznícke linky

Firma VSD posilnila pre svojich zákazníkov telefonické linky. „Keďže sme dočasne zatvorili klientske centrá, práve z dôvodu zamedzenia šírenia nákazy jednak medzi zákazníkmi, na druhej strane medzi zamestnancami, mohli sme alokovať viac kolegov na telefonický a mailový kontakt,“ dodala.

Agentúra SITA oslovila k danej téme aj distribučné spoločnosti Stredoslovenská distribučná a Západoslovenská distribučná.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.