Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sieť výzva elektrická energia
Foto: ilustračné, GettyImages
24. júna 2020 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Do konca roka chce ministerstvo implementovať do slovenskej legislatívy časť zimného energetického balíčka

Časť zimného energetického balíčka implementujeme do slovenskej legislatívy do konca tohto roku,“ povedal na online konferencii Smart Energy Forum štátny tajomník ministerstva hospodárstva Karol Galek.

Podľa predsedu predstavenstva ZSE Energia Juraja Krajcára by sa nemala uprednostňovať rýchlosť transpozície zimného energetického balíčka do legislatívy pred odbornou diskusiou.

Obsah nad formou

Pre mňa zimný balíček je spojený do štyroch základných slov, a to decentralizácia, dekarbonizácia, deregulácia a digitalizácia,“ povedal Krajcár, ktorý upozornil, že Slovensko musí ešte o zimnom energetickom balíčku odborne diskutovať.

Obsah musí zvíťaziť nad formou. Máme k tomu celý rad pripomienok,“ dodal predseda predstavenstva SPP-distribúcia František Čupr.

Obrovská príležitosť

Je to obrovská príležitosť, povedal o zimnom energetickom balíčku šéf Východoslovenskej distribučnej Radoslav Haluška.

Netreba však podľa neho zabudnúť, že ekonomická motivácia všetkých účastníkov trhu musí byť postavená na ekonomickej racionalite.

Štátny tajomník Karol Galek je pripravený na odbornú diskusiu k zimnému energetickému balíčku, a to aj na úkor dodržania termínov implementácie balíčka zo strany Európskej únie. „Nepustím zákon, ktorý by mal poškodiť niektorého účastníka trhu,“ konštatoval Galek.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.