Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Články

Euro peniaze investicie obnova

Nová výzva SIEA je zameraná na obnovu verejných budov, rozdeliť plánuje 44 miliónov eur

19. júla 2021 Ostatné

Obnovené budovy musia byť skolaudované do konca roku 2023. Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) v končiacom programovom období vyhlásila výzvu so zameraním na zníženie energetickej náročnosti verejných budov vrátane škôl na Slovensku. Suma 44 miliónov eur je určená pre obce, mestá, vyššie územné celky, ale aj štátnu správu a verejnoprávne organizácie. (Zobraziť celý článok)

obnovitelné zdroje energie solarne veterne elektrárne

Povinný repowering už má svoju vyhlášku, pripomienkovať ju možno ešte týždeň

19. júla 2021 Obnoviteľné zdroje OZE

Štát chcel vďaka repoweringu ročne ušetriť 70 miliónov eur. Repowering pri podpore výroby zelenej elektriny už má svoju vyhlášku. Povinné predĺženie podpory niektorým výrobcom zelenej elektriny z 15 o ďalších päť rokov bez jej navýšenia má pomôcť štátu vyrovnať sa s historickým dlhom pre distribučné spoločnosti. (Zobraziť celý článok)

Elektraren gabcikovo seas.jpg

Štátny podnik pripravuje nový tender, Vodná elektráreň Gabčíkovo je stále bez generálky

Zrušený tender mal už svojich víťazov. Vodohospodárska výstavba začala s hľadaním dodávateľa v septembri 2017. Vodná elektráreň Gabčíkovo je stále bez generálnej opravy. Štátny podnik Vodohospodárska výstavba v súčasnosti pripravuje nový medzinárodný tender. „Plánujeme nové verejné obstarávanie vyhlásiť v čo najkratšom možnom termíne,“ uviedla pre agentúru SITA Vodohospodárska výstavba. (Zobraziť celý článok)

Únia podpísala s Ukrajinou memorandum o surovinách, Šefčovič tento krok víta

Únia podpísala s Ukrajinou memorandum o surovinách, Šefčovič tento krok víta

V rámci spolupráce EÚ vyčlenila ďalších 750-tisíc eur na technickú pomoc pre Ukrajinu, pričom táto cifra by mala v budúcom roku narásť o ďalšiu sumu. Európska únia a Ukrajina sa dohodli na spolupráci týkajúcej sa surovín. Ako uvádza oficiálna webstránka Európskej komisie, v Kyjeve v utorok podpísali memorandum, ktoré by malo predstavovať prvý konkrétny krok k premene týchto ambícií na skutočnosť. (Zobraziť celý článok)

Plyn zásobníky plynu obchod nadnárodná spolocnosť nafta

Počas pandémie sa darilo aj spoločnosti Pozagas, zisk navýšila o 179 %

13. júla 2021 Plyn a ropa

Prevádzkovateľ podzemných zásobníkov zemného plynu, spoločnosť Nafta, je najväčším 65-percentným akcionárom spoločnosti Pozagas. Nie každá firma dosahovala počas minuloročnej pandémie koronavírusu zlé hospodárske výsledky. Medzi firmy, ktorým sa v minulom roku darilo, patrí aj Pozagas. Ako vyplýva z údajov zverejnených portálom finstat.sk, spoločnosti Pozagas sa medziročne navýšili tržby o 33 % na 39,83 milióna eur a zisk spoločnosti sa dokonca zvýšil o 179 % na 19,28 milióna eur. (Zobraziť celý článok)

Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.