Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zvolenska teplarenska maps.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.google.comtepl%C3%A1re%C5%88,+a.s.
24. marca 2020 Teplo a tepelná energia od Energia.skSITA

Zvolenská teplárenská investuje do zmeny média v rozvodoch tepla viac ako 6,5 mil. eur

Ako vyplýva zo zmluvy zverejnenej vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, vysúťažené konzorcium firiem – Strabag Pozemné a inžinierske staviteľstvo s. r. o. a G&F energy s. r. o., sa zaviazalo za sumu 6 584 999,49 eura bez dane z pridanej hodnoty zrealizovať stavebné práce zamerané na zmenu média v parných rozvodoch vo Zvolenskej teplárenskej.

Ako pre agentúru SITA uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Zvolenská teplárenská Jozef Pobiecký, ide konkrétne o prvú etapu výmeny parných rozvodov, ktorá bude dokončená v októbri tohto roka. Druhá etapa by mala byť realizovaná od apríla do októbra budúceho roka.

Zmena média

V rámci týchto prác budú parné rozvody postupne nahradené horúcovodnými. „Zmenou teplonosného média z pary na horúcu vodu dôjde k zvýšeniu účinnosti a efektívnosti dodávky tepla vo verejných rozvodoch tepla,“ priblížil generálny riaditeľ s tým, že zároveň dôjde k zvýšeniu spoľahlivosti dodávok tepla a spresneniu merania dodávaného tepla.

Financovanie projektov je zabezpečené prostredníctvom nenávratného finančného príspevku v rámci operačnej výzvy Kvalita životného prostredia – Výstavba, rekonštrukcia a modernizácia rozvodov tepla vo výške 85 percent oprávnených výdavkov, zvyšok, 15 percent, pôjde z úverových zdrojov.

Financovanie projektu

V marci tohto roka zároveň začali s výstavbou nového zdroja v existujúcej teplárni „A“, rekonštrukciou sa zmení palivová základňa z hnedého uhlia na drevné štiepky a doplnkové palivo – zemný plyn.

Financovanie tohto projektu je zabezpečené prostredníctvom úveru poskytnutého Medzinárodnou investičnou bankou (MIB), pričom generálnym dodávateľom diela je spoločnosť Energyko, s. r. o. s cenou 26 008 600 eur.

Zvolenská teplárenská a. s. bola založená Fondom národného majetku v decembri 2001, pričom história spoločnosti siaha do roku 1949. Firma v súčasnosti prevádzkuje dva samostatné zdroje tepla, ktorých tepelný výkon plne postačuje pre zabezpečenie potrieb tepla celej lokality mesta Zvolen.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.