Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. októbra 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Zvolen a Detva budú pre opravy trafostaníc bez elektriny

Ako TASR informoval hovorca Stredoslovenskej energetiky – Distribúcie Miroslav Gejdoš, dôvodom odstávky sú plánované revízie a opravy niekoľkých trafostaníc v správe SSE-D. „Výsledkom údržbárskych aktivít bude nielen odstránenie chýb, ale aj prevencia zameraná na väčšiu spoľahlivosť a bezpečnosť distribučnej siete,“ priblížil hovorca.

Z rovnakého dôvodu nepôjde v utorok 10. októbra a v stredu 11. októbra elektrina ani v niektorých uliciach Detvy. Dokopy to pocíti takmer 1000 odberných miest, najmä v Detve – Sídlisku a v priľahlých uliciach. Aj tu naplánovali energetici odstávku počas obidvoch dní od 7.15 h do 13.30 h. „Jednotliví odberatelia budú aj tu bez prúdu len počas jedného dňa,“ pripomenul Gejdoš. Ako dodal, pracovníci SSE-D vynaložia maximálne úsilie, aby dodávku elektriny obnovili hneď, ako to bude možné. „Ak sa nestane nič nepredvídateľné, môže to byť skôr ako v avizovanom čase. Dotknutých odberateľov by sme však chceli požiadať o trpezlivosť a náležitú prípravu na odstávku.“

Kompletný zoznam všetkých odberateľov zasiahnutých odstávkami a ich presný rozpis je na internetovej stránke Stredoslovenskej energetiky – Distribúcie www.sse-d.sk v časti Plánované odstávky.

Spoločnosť SSE-D zabezpečuje distribúciu elektriny na území Banskobystrického, Žilinského a časti Trenčianskeho kraja. Prevádzkuje takmer 35.000 kilometrov elektrického vedenia, ktoré napája zhruba 740.000 domácností a firiem.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.