Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ZSE podporí startupy v schéme Uplift, registrácia je možná do 15. marca

Nový akceleračný program Uplift podľa nej pomôže novovznikajúcim firmám naštartovať biznis a pretaviť idey do udržateľného podnikania. Program sa realizuje v spolupráci s celoeurópskym akcelerátorom a investorom InnoEnergy a aj vďaka podpore ZSE je bezplatný. Firmy sa môžu registrovať na webovej stránke www.uplift.sk do 15. marca 2018.

Uviedla, že intenzívny 6-týždňový program Uplift je podľa Dobošovej určený pre startupy v začiatočnom štádiu s maximálnou investíciou do 50.000 eur, ktoré prinášajú „Urban innovation“ a riešia aktuálne výzvy a problémy v oblastiach, ako sú napríklad smart city, energetika, mobilita, obehová ekonomika, digitálne riešenia, či spoločenské inovácie. Jeho organizátorom je Neulogy, zakladateľ najväčšej a najznámejšej súťaže pre startupy Startup Awards a Impact Hub Bratislava, medzinárodný co-working a inkubátor podporujúci inovatívne a prospešné nápady.

Uplift je aj vďaka podpore ZSE bezplatný a navrhnutý tak, aby sa dal absolvovať aj popri práci na startupe, prípadne popri škole či iných povinnostiach, a bol prístupný širšiemu okruhu záujemcov. Zúčastniť sa ho môžu aj medzinárodné tímy alebo startupy založené mimo Bratislavy, ak sú schopné absolvovať aspoň dve tretiny celého programu, čo je podmienka účasti. V rámci programu dostanú vybrané startupy a tímy vyše 40 hodín individuálneho mentoringu a tréningu s top expertmi, úspešnými podnikateľmi a investormi.

Registrácia už bola spustená, pokračuje do 15. marca 2018 na webovej stránke www.uplift.sk. Zo všetkých prihlásených bude vybraných 10 startupov a tímov, ktoré sa Uplift-u zúčastnia. Program štartuje 22. marca, pričom na záver budú mať startupy možnosť prezentovať svoj biznis priamo pred investormi, podnikateľmi a lídrami na tzv. Demo day, kde dostanú šancu sa ukázať alebo sa priamo uchádzať o investičnú pomoc. Tímy, ktoré dosiahnu najväčší progres, získajú aj finančnú výhru.

Copyright © TASR 2018

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.