Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. novembra 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

ZSE Energia plní od dnešného dňa úlohu dodávateľa poslednej inštancie

Dodávateľ poslednej inštancie (DPI) je v zmysle zákona č. 251/2012 o energetike povinný dodávať elektrinu odberateľom, ktorí sú pripojení k sústave a ktorých dodávateľ stratil spôsobilosť dodávať elektrinu a zároveň ku dňu prerušenia dodávky elektriny nemajú zabezpečenú dodávku iným spôsobom. DPI je v súčasnosti určený zákonom o energetike. Úrad pre reguláciu sieťových odvetví rozhoduje o regulovaných cenách za dodávku elektriny DPI pre odberateľov.

„V zmysle zákona znamená úloha dodávateľa poslednej inštancie povinnosť dodávať elektrickú energiu počas troch mesiacov, aby si odberateľ mohol vybrať nového dodávateľa. ZSE Energia rešpektuje legislatívu a ako stanovený DPI bude v prvom rade chrániť odberateľov,“ uviedol riaditeľ obchodu ZSE Energia Mgr. Juraj Krajcár.

Zdroj: ZSE

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.