Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrická sieť - stĺpy
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com / Argonne National Laboratory (licencia Creative Commons)
2. januára 2013 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

ZSE Distribúcia zmenila obchodné meno

Od 1. januára 2013 sa zmenilo obchodné meno prevádzkovateľa distribučnej sústavy na západnom Slovensku. Spoločnosť ZSE Distribúcia, a.s., ktorá spravuje takmer 40 tis. kilometrov elektrických vedení, sa teraz volá Západoslovenská distribučná, a.s., informoval o tom vedúci komunikácie Západoslovenskej energetiky Peter Kimijan. Zmena obchodného mena nemá žiaden vplyv na zákazníkov spoločnosti a nevyžaduje ani žiadne kroky z ich strany. Všetky zmluvné vzťahy, práva a povinnosti všetkých zúčastnených strán ostávajú nezmenené.

Dôvodom zmeny mena bolo naplnenie legislatívnej požiadavky EÚ v rámci tretieho energetického balíčka a následne domácej legislatívy, ktorá vyžaduje, aby prevádzkovateľ distribučnej sústavy konal tak, aby si ho nemohli zameniť s dodávateľom alebo výrobcom elektriny, ktorý je súčasťou tej istej skupiny energetických podnikov. V tomto prípade ide o spoločnosť ZSE Energia, a.s., ktorá zabezpečuje dodávku elektriny a plynu a výrobu elektriny.

Západoslovenská energetika je vedúcou elektroenergetickou spoločnosťou na Slovensku. Do spoločnosti vstúpila v septembri 2002 nemecká spoločnosť E.ON Energie, keď sa stala víťazom tendra na predaj 49 % akcií ZSE. V novembri 2003 E.ON Energie predal 9 % akcií ZSE Európskej banke pre obnovu a rozvoj (EBRD). V súčasnosti tak nemecká firma drží 40 % akcií ZSE. Fond národného majetku SR vlastní zvyšných 51 %, vykonávateľom akcionárskych práv je však Ministerstvo hospodárstva SR. Stopercentná dcérska spoločnosť Západoslovenská distribučná (doteraz ZSE Distribúcia) na území západného Slovenska zabezpečuje distribúciu elektrickej energie odberateľom, dodávateľom aj výrobcom elektriny. Svoje služby súvisiace s prevádzkou distribučnej sústavy poskytuje pre viac ako milión zákazníkov.

Zdroj: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.