Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. septembra 2014 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Zmeny v predstavenstve SPP

Aktuálny zoznam členov predstavenstva SPP, od 30. septembra 2014:

Ing. Štefan Šabík

Predseda predstavenstva

Pierre Poncik, M.Sc.

Podpredseda predstavenstva

členovia:

Ing. Milan Hargaš

Ing. Daniel Kvocera

Mgr. Ivana Zelizňáková

Životopis – Ing. Daniel Kvocera, člen predstavenstva SPP

V roku 1997 ukončil štúdium na Národohospodárskej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave. Svoju profesionálnu kariéru začal v Gumárňach BARUM Púchov, od roku 1998 pôsobil ako obchodný riaditeľ pre SR pre Matador, a.s. Púchov. Neskôr vystriedal viacero riadiacich pozícií v oblasti poradensko-konzultačných činností a implementácie procesov. V rokoch 2001 až 2003 pôsobil ako riaditeľ logistiky a senior konzultant pre reštrukturalizáciu spoločnosti Skloobal Nemšová, a.s. V spoločnosti KUEHNE+NAGEL, s.r.o. pracoval ako riaditeľ pobočky a od roku 2006 ako národný manažér pre kontraktnú logistiku. Pôsobil tiež ako generálny riaditeľ spoločnosti Tepláreň, a.s.

(2009 – 2010) a Slovenského vodohospodárskeho podniku, š.p. (2010 – 2012). V roku 2013 bol riaditeľom spoločnosti Chladiace veže Bohunice, s.r.o. a do apríla 2014 pôsobil ako odborný konzultant pre Richter & Partners Consulting, spol. s r.o. Od 30. septembra 2014 je členom predstavenstva SPP.

Životopis – Pierre Poncik, M.Sc., podpredseda predstavenstva SPP

V roku 2003 absolvoval Vysokú školu ekonomickú ESC Lille, odbor Finančné trhy, vo Francúzsku, kde získal akademický stupeň M.Sc. (Master of Science). Po skončení štúdia pracoval v Paríži ako audítor. V roku 2004 nastúpil ako obchodný attaché na Veľvyslanectve Francúzskej republiky na Slovensku. V rokoch 2005 až 2008 pôsobil na obchodnom oddelení v spoločnosti Dalkia a.s. V roku 2008 začal pracovať v spoločnosti GDF SUEZ ako poradca pre predstavenstvo SPP, kde sa venoval najmä obchodu s plynom. Od roku 2010 pôsobil v spoločnostiach aktívnych najmä v oblasti prevádzkovania zásobníkov, a tiež v oblasti prieskumu a ťažby plynu a ropy. Prvou bola spoločnosť POZAGAS a.s., kde bol členom a neskôr predsedom predstavenstva, následne v spoločnosti SPP Storage s.r.o., pôsobil ako konateľ, a nakoniec v spoločnosti NAFTA a.s. ako predseda predstavenstva. Od roku 2013 do júna 2014 pracoval ako manažér zodpovedný za oblasť energetiky na oddelení Management Consulting, v spoločnosti Deloitte Advisory s.r.o. Členom predstavenstva SPP sa stal 20. júna 2014, od 30. septembra 2014 je podpredsedom predstavenstva tejto spoločnosti.

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. („SPP“) (www.spp.sk) je energetická spoločnosť a spoľahlivý dodávateľ energií a služieb. SPP priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku, poskytuje spoľahlivé a konkurencieschopné dodávky energií a s nimi spojené služby na Slovensku aj na medzinárodných trhoch. Spoločnosť ponúka riešenia pri úspore energií a podporuje iniciatívy zamerané na trvalo udržateľný rozvoj. Akcionárom SPP je Fond národného majetku Slovenskej republiky.

Zdroj: SPP, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.