Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. marca 2012 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Zlínska univerzita otvorila školiace stredisko pre štandard KNX

Univerzita Tomáša Baťu v Zlíne ponúka záujemcom o projektovanie, kvalifikovanú montáž, či servis systému inteligentnej elektroinštalácie možnosť získať certifikát štandardu manažmentu budov KNX. V spolupráci so spoločnosťou Schneider Electric otvorila špecializované školiace stredisko pre slovenských a českých záujemcom.

Štandard KNX zjednocuje všetky aplikácie v domácnostiach a budovách od kontroly osvetlenia, klimatizácie, ventilácie, alarmu, vody až po monitoring a energetický manažment budov. Kurzy sú vedené v češtine. „Univerzitu Tomáša Baťu v Zlíne sme zvolili, pretože má kvalitné zázemie a disponuje veľkým tímom skúsených odborníkov. Veľmi výhodná je tiež poloha Univerzity v Zlíne, dostupná pre záujemcov z oboch republík,“ hovorí Denisa Šerfelová zo Schneider Electric.

KNX štandard zastrešuje Asociácia KONNEX, ktorá spája vyše 200 firiem po celom svete. Školiace materiály boli pripravené spoločnosťou Schneider Electic, pričom sú v súlade s osnovami KONNEX. Schneider Electric prispel okrem expertízy aj svojimi produktmi a dokumentáciou, takže sa účastníci môžu tešiť na skúsenosť s najnovšími aplikáciami v praxi. Štvordňové školenia zavŕši v posledný piaty deň záverečný test a praktická skúška. Po úspešnom absolvovaní kurzu získajú účastníci kurzu certifikát a budú uvedení na stránke asociácie KONNEX ako Partner KNX, ktorý je vyškolený pre projektovanie, montáž, programovanie a oživovanie systémových inštalácií podľa EN 50090 a ISO/IEC 14543 s celosvetovou platnosťou.

Viac informácií, ako aj možnosť prihlásiť sa na kurz, nájdete na http://kurzyknx.fai.utb.cz

Zdroj: Schneider Electric Slovensko

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.