Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. februára 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Živá energia pre Rodinné centrum Ráčik

Po úspešnom zápase o vlastnú existenciu a zásadnej rekonštrukcii sa Račania konečne dočkali otvorenia Rodinného centra Ráčik. V pondelok, 13. februára 2012 sa začala písať novodobá história centra na Peknej ceste 9. Na budúcu efektívnu prevádzku centra prispel Nadačný fond Živá energia, ktorý je výsledkom spolupráce Nadácie Ekopolis a spoločnosti ZSE Energia, a.s., sumou 3 700 € na jeho energeticky efektívnu prevádzku.

Rodinné centrum Ráčik, ktoré jeho úžívatelia a podporovatelia poznali v rokoch 2004 – 2008 ako materské centrum, prešlo po vyhratom súdnom spore rekonštrukciou, aby mohlo poskytnúť priestor a služby širšej skupine obyvateľov. Ráčik funguje na princípe dobrovoľníctva, nemá zamestnancov a dobrovoľníčkami sú hlavne mamičky  na materskej dovolenke. Ráčik poskytuje deťom okrem priestoru herne s didaktickými hrami a pomôckami, aj rôzne kurzy (hudobno-pohybové, tanečné, tvorivé). Pre mamičky sú pripravené kurzy angličtiny, zumby, rôzne wokrshopy a prednášky, na svoje si prídu aj maminy v radostnom očakávaní. Rodinné centrum tak v nových priestoroch pojme do 20 mamín s deťmi.

Celková suma rekonštrukcie je vyčíslená na 20.000 € a zahŕňa nové okná, sadrokartónové podhľady, špeciálne liate podlahy, nové sociálne zariadenia a vybudovanie kaviarničky.

Jedným z významných zdrojov pre rekonštrukciu bol Fond Živá energia pri Nadácii Ekopolis podporovaný ZSE Energia a.s., ktorý poskytol 3 700 € na výmenu okien a úsporné osvetlenie centra, aby jeho budúca prevádzka bola energeticky efektívna a aby pre malých aj veľkých užívateľov centra bol zabezpečený potrebný komfort.

Za tri roky svojej činnosti Nadačný fond Živá energia podporil spolu 29 investičných a výchovno-vzdelávacích projektov v celkovej sume 149 743 €.

Zdroj: ZSE, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.