Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. novembra 2010 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Zisk talianskej spoločnosti Enel za 3. kvartál klesol o 17 %

Čistý zisk za 3. štvrťrok tohto roka dosiahol 1,02 miliardy eur oproti 1,23 miliardy eur v rovnakom období minulého roka. Kľúčový zisk pred úrokmi, daňami, odpismi a amortizáciou (EBITDA) klesol v sledovanom období o 5,8 % zo 4,66 miliardy na 4,39 miliardy eur pri tržbách na úrovni 18,17 miliardy eur, čo predstavuje medziročný rast o 4,8 %.

Za 9-mesačné obdobie však v prípade EBITDA dosiahol Enel rast o 5,3 % na 13,27 miliardy eur, pod čo sa podpísala konsolidácia jej španielskej divízie Endesa. V tomto smere firma prekonala odhady trhov, keďže analytici očakávali EBITDA za 9 mesiacov na úrovni zhruba 12,98 miliardy eur. Výkonný riaditeľ Enelu Fulvio Conti aj vďaka rastu svetovej ekonomiky očakáva EBITDA za celý rok na úrovni 17 miliárd eur, zatiaľ čo pôvodné prognózy hovorili o 16 miliardách eur.

Informovali o tom agentúry Reuters a Bloomberg.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.