Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. augusta 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Zisk RWE v 1. polroku prudko vzrástol, pomohlo vrátenie dane z jadrového paliva

Čistý zisk za 1. polrok tohto roka dosiahol 2,67 miliardy eur. V rovnakom období minulého roka predstavoval len 457 miliónov eur. K prudkému rastu prispela refundácia dane z jadrového paliva. Ústavný súd v Nemecku totiž začiatkom júna rozhodol, že dodatočná daň z jadrového paliva je protiústavná. Vďaka tomu RWE plánuje na valnom zhromaždení akcionárov v budúcom roku navrhnúť vyplatenie mimoriadnej dividendy vo výške 1 euro na akciu.

Vzrástol však aj upravený čistý zisk, ktorý refundáciu dane nezahrňuje. V 1. polroku tohto roka dosiahol 809 miliónov eur oproti 598 miliónom eur v prvých šiestich mesiacoch minulého roka.

Upravený zisk pred úrokmi, daňami a odpismi EBITDA sa zvýšil o 7 % na 3,2 miliardy eur. Pod pozitívne výsledky sa pritom podpísali všetky segmenty spoločnosti.

RWE zároveň potvrdila pôvodné odhady vývoja zisku za celý rok 2017. Čo sa týka upraveného EBITDA, ten by mal dosiahnuť od 5,4 miliardy do 5,7 miliardy eur. V prípade upraveného čistého zisku by to mala byť 1 miliarda až 1,3 miliardy eur. V tomto smere predpokladá, že v obidvoch prípadoch by mohla firma zaznamenať výsledok v hornej časti predpokladaného rozpätia.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.