Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. augusta 2014 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Zisk RWE v 1. polroku klesol, dôvodom bola mierna zima

Konkrétne, čistý výnos RWE očistený od jednorazových položiek, z ktorého sa vypočítavajú dividendy, sa v 1. polroku prepadol o 62 % na 749 miliónov eur z vlaňajších 1,99 miliardy eur. Nesplnili sa tak odhady analytikov, ktorí predpovedali RWE čistý výnos v priemere 790 miliónov eur.

Zisk spoločnosti pred úrokmi, zdanením, odpismi a amortizáciou (EBITDA) za šesť mesiacov do konca júna klesol o 32 % na 3,43 miliardy eur a jej prevádzkový zisk sa znížil o 40 % na 2,27 miliardy eur.

Tržby spoločnosti v 1. polroku 2014 klesli o 9,6 % na 25,1 miliardy eur z vlaňajších 27,74 miliardy eur.

RWE v komentári k výsledkom uviedol, že na jeho príjmy mali negatívny vplyv mierna zima a zlacnenie elektriny. Koncern zároveň potvrdil svoj výhľad pre tento rok a očakáva EBITDA v rozsahu 6,4 až 6,8 miliardy eur a prevádzkový zisk 3,9 až 4,3 miliardy eur.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.