You are using an outdated browser, you may experiece issues. Please upgrade your browser to improve your experience.
31. marca 2011 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Zisk ruskej firmy Surgutneftegaz vlani vzrástol takmer o 13 %

Podľa firmy, ktorá je 4. najväčším producentom ropy v Ruskej federácii, jej čistý zisk podľa ruských účtovných štandardov vzrástol v roku 2010 o 12,7 % na 128,39 miliardy rubľov (3,19 miliardy eur). Surgutneftegaz je jedinou veľkou ropnou spoločnosťou v Rusku, ktorá neinformuje o svojich výsledkoch na základe medzinárodných štandardov.

Spoločnosť oficiálne neuviedla, čo je základom rastu zisku, vychádza sa ale z toho, že ho podporili najmä zvýšené ceny ropy.

Informovala o tom agentúra Reuters.

(1 EUR = 40,2850 RUB)

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.