Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. novembra 2017 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Zisk Rosnefti v 3. kvartáli klesol

Ruský štátom podporovaný ropný gigant dosiahol v uplynulom kvartáli čistý zisk vo výške 47 miliárd rubľov (677,91 milióna eur), čo je menej ako 64 miliárd RUB v rovnakom období predchádzajúceho roka.

Spoločnosť Rosnefť uviedla, že na jej finančné výsledky mali negatívny vplyv sankcie Západu proti Moskve za anexiu Krymu a podporu separatistov na Ukrajine. Ruské firmy museli v dôsledku toho nahradiť pôžičky v cudzej mene rubľami, čo viedlo k výraznému rastu reálnych úrokových sadzieb.

Zisk Rosnefti pred úrokmi, zdanením, odpismi a amortizáciou (EBITDA) však vzrástol o 21 % na 371 miliárd RUB, k čomu spoločnosti pomohla aj integrácia nových aktív.

Kvartálne tržby Rosnefti sa zvýšili o 6,9 % na 1,50 bilióna RUB. Vedenie ropnej firmy to pripísalo zlepšeniu produkcie, optimalizácii štruktúry predaja a pozitívnemu vývoju nákladov.

Generálny riaditeľ Igor Sečin uviedol, že postupné zotavovanie cien ropy položilo základy pre rast hodnoty nedávno nadobudnutých aktív spoločnosti Rosnefť, ktorá pokračovala v realizácii kľúčových projektov.

(1 EUR = 69,3309 RUB)

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.