You are using an outdated browser, you may experiece issues. Please upgrade your browser to improve your experience.
12. mája 2011 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Zisk ropnej firmy Repsol vzrástol v 1. kvartáli o 11,2 % na 765 mil. eur

Spoločnosť dnes oznámila, že čistý zisk za 1. štvrťrok tohto roka vzrástol medziročne o 11,2 % na 765 miliónov eur. V rovnakom období vlani dosiahla firma zisk 688 miliónov eur. Tržby sa zvýšili o 17 % na 15,84 miliardy eur.

Podľa predsedu predstavenstva Repsolu Antonia Brufaua spoločnosť pripravuje ďalšie projekty na podporu svojho rastu a zároveň pokračuje v geografickej diverzifikácii. Súčasťou týchto krokov je aj postupné znižovanie podielu spoločnosti v argentínskej firme YPF, kde si chce Repsol ponechať 51 %.

Informovala o tom agentúra AP.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.